Koniec świetnej serii kryminalnej

Diana Brzezińska to moja ulubiona polska pisarka. Zawsze chętnie sięgam po jej książki, w których mogę znaleźć naprawdę wiele fantastycznych historii. Szczególnie cenię jej serię o Adzie Czarneckiej i Krystianie Wilku. Kilka dni temu skończyłam czytać kolejny tom tej serii, czyli “Odejdziesz ze mną?”(https://www.taniaksiazka.pl/odejdziesz-ze-mna-diana-brzezinska-p-1562304.html), która zrobiła na mnie spore wrażenie. Jedynym minusem jest fakt, iż to już ostatni tom z tego cyklu i naprawdę będzie mi brakowało tych bohaterów.

Czy Ada i Krystian w końcu będą razem?

Główni bohaterowie książki to profilerka Ada Czarnecka oraz podkomisarz Krystian Wilk. Od jakiegoś czasu tych dwoje pracuje razem w szczecińskiej policji. Na pozór wydaje się, że łączą ich jedynie kwestie zawodowe, ale tak naprawdę oboje się w sobie podkochują. Są jednak takimi osobami, którym jest się do tego bardzo trudno przyznać. Tym razem czekać ich będzie kolejna sprawa, którą będą musieli wyjaśnić. Chodzi o śledztwo z przeszłości, które jak się okazało, zostało źle przeprowadzone, a w więzieniu siedzi niewinny człowiek. Teraz będą musieli zmierzyć się z tą sytuacją raz jeszcze i odnaleźć właściwego mordercę, aby uchronić społeczeństwo przed niebezpieczeństwem, ale i żeby oczyścić siebie i swoje zaniedbania. Nie chcę jednak zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Koniec serii o profilerce i podkomisarzu
Autorka postanowiła zakończyć już ten cykl, więc ta powieść będzie ostatnią, nad czym mocno ubolewam, bo przywiązałam się do naszych bohaterów. Bohaterowie zostali tutaj wykreowani naprawdę dokładnie,  z dbałością o każdy szczegół. Świetnie zostały przedstawione niełatwe relacje, jakie zachodzą między Adą a Krystianem. Autorka zadbała o to, aby było w książce dużo emocji, które czytelnik z pewnością mocno odczuje. Fabuła została tutaj przemyślana, jest spójna i logiczna. Jeśli więc lubicie kryminały, to koniecznie dajcie szansę tej autorce i przeczytajcie jej powieść. Na pewno nie będziecie tego żałować. 
Tagged , , ,